Зараз в ефірі:

Китай розглядає росію як криголам для перебудови світового ладу

19.10.2022
Китай розглядає росію як криголам для перебудови світового ладу

Про результати з'їзду Комуністичної партії Китаю та перспективи Сі Цзіньпіна залишитися на чолі КНР у програмі Міжнародний огляд розповів політолог Денис Москалик.

За словами експерта, XX з’їзд, який триватиме з 16 до 22 жовтня, має визначити пріоритети внутрішньої та міжнародної політики та подальші кроки Китаю у протистоянні зі США. На з'їзді декларуватимуться рішення, які обговорювалися раніше за закритими дверима. Сі Цзіньпін успішно сконцентрував влади у своїх руках і рішення про його повторне переобрання буде формальним.

— У Китаї режим став більш жорстким та авторитарним. Пов'язано це з тим, що на Тайвані розчарувалися в проєкті реінтеграції з КНР в єдиний Китай. Відповідно, Китай готовий застосувати силу у приєднанні Тайваню. До того ж в умовах стрімкого економічного і військового посилення Китай готовий кинути виклик США. Основний момент боротьба за світове лідерство між США і Китаєм та військову перевагу у західній частині Тихого океану, зазначив Денис Москалик.

За його словами, зараз відзначається сповільнення економічних темпів розвитку Китаю. США, зі свого боку, намагаються натиснути на технологічний сектор Китаю, зокрема щодо електроніки. Це провокуватиме конфлікти в умовах курсу США на зниження ролі Китаю у світовій економіці.

— Варто зауважити, що війну росії в Україні Китай дуже уважно вивчає, щоб врахувати досвід. Китай є значною мірою бенефіціаром російської агресії. Підпадаючи під санкції, росія стає більш залежною від Китаю, який може отримувати ширший доступ до її активів. Відповідно, державна пропаганда по цій темі більш схильна висвітлювати заяви щодо вини США у війні в Україні, таким чином відбілюючи росію. Китай навряд чи стане на сторону росії, але він розглядає її як своєрідний криголам, який має зруйнувати світовий порядок, щоб його перебудувати за власними інтересами, акцентував Денис Москалик.

На думку експерта, для росії ж Китай важливий як постачальник комплектуючих, зокрема для виготовлення безпілотників в Ірані. Представники Держдепартаменту США, зокрема, вже відзначили, що Китай по низці напрямів значно збільшив експорт комплектуючих до росії з початком війни. По суті, початок тріумвірату Китай, Іран, Росія покладено торік під час спільних навчань цих країн. Ці країни зближуються, створюючи єдину ось диктатур, що буде ближчі десятиліття основною загрозою для країн вільного світу.

— За прогнозами, на кінець 2020-х-початок 2030-х років Китай зможе вийти на перевагу над американськими ВМС біля східного узбережжя Євразії. За цієї умови вони сподіватимуться, що або американці не вступлять в конфлікт, або Тайвань доволі швидко капітулює перед переважними силами, розповів Денис Москалик.

Проте він зауважив, що у Китаю все ще недостатні десантні можливості для перекидання власних сил на острів і придушення місцевої оборони, оскільки зараз США доволі активно вкладають у розвиток збройних сил Тайваню. Тож Китай намагатиметься перечекати й добитися переваги у силах і засобах, перш ніж наважитися на активні дії. Теоретично ж, підтримку Китаю в захопленні Тайваню можуть надати росія та Північна Корея за рахунок сил підводного флоту.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток